Lunden Food OÜ tegevdirektori Ülo Rekkaro pöördumine seoses COVID-19 viiruse levikuga ettevõttes

Lugupeetud Jõelähtme Vallavalitsus ja Jõelähtme valla elanikud

On äärmiselt kurb kuulda ja kogeda, et seoses Lunden Foodis esinenud koroonajuhtumitega on mõned kogukonna inimesed ja ettevõtted oma ütlustes ja tegudes olnud veidi mõtlematud ning suhtunud meie ettevõtte töötajatesse mitte päris nii, kui võiks. Samas on olnud väga palju neid ettevõtteid ja inimesi, kes on suhtunud teemasse ja meie tegutsemisse väga toetavalt ning faktidele tuginedes.
Näeme vajadust üle kinnitada, et Lunden Foodis ei ole olnud ühtegi positiivset koroonajuhtumit Jõelähtme vallas elavate töötajate seas. Samuti ei ole olnud mitte ühtegi nakatunute lähikontaktset, kes elaks Jõelähtme vallas.
Alates 06.06 ei ole lisandunud ühtegi viirusega nakatunut Lunden Food töötajate seas.
Oleme saanud Terviseametilt kinnituse, et kui inimene ei ole olnud lähikontaktis nakatunud töötajaga ja tema testi tulemus on negatiivne, võib ta koheselt tööle naasta ja ei ole mingit vajadust karantiiniks. Kui töötaja on olnud nakatunuga lähikontaktis ja teinud testi, mille tulemus on olnud negatiivne, tuleb siiski rakendada kahe nädala pikkust karantiini ja neid juhiseid oleme me võtnud tõsiselt ning vastavalt nendele ka käitunud. Need inimesed jälgivad oma tervist kodus.
Jõelähtme valla asutustel ega inimestel ei ole mitte mingit põhjust suhtuda Lunden Foodis töötavatesse inimestesse ja nende pereliikmetesse kuidagi halvustavalt ja kartusega lihtsalt seetõttu, et nad selles ettevõttes töötavad.
Teema on tõsine ja kurb, kuid loodame väga, et suhtumist kujundatakse ning otsuseid tehakse tuginedes faktidele ja usaldusväärsetele allikatele.

Mõistmisele lootes!
Ülo Rekkaro