« Tagasi

Käes on viimane aeg jaanipäeva ürituseks avaliku loa taotluse esitamiseks

Paari nädala pärast on käes jaanipäev. Alates 1. juunist on lubatud avalikud üritused kuni 100 inimesega.

Kes on plaaninud avalikku jaanituld teha, siis tuletame meelde, et avaliku ürituse loa taotlus peaks olema vallavalitsusele esitatud hiljemalt 10 tööpäeva enne ürituse toimumist. Seega on praegu viimane aeg jaaniürituse jaoks avaliku ürituse loa taotlemiseks.

Tuletame ka meelde, et need MTÜ-d, kes on taotlenud vallalt toetust jaaniürituse korraldamise jaoks ja plaanivad jaanituld teha ja toetusest seda rahastada, siis on kindlasti eelnevalt vajalik vallavalitsusest taotleda ka avaliku ürituse luba.

Hetkel ei ole vallavalitsusele laekunud ühtegi avaliku loa taotlust seoses jaanitulega.

Jaanitule korraldamisel peab arvestama, et kogu vastutus lasub ürituse korraldajal õlul – tema peab tagama, et täidetud on 2+2 reegel, kuni 100 külastajat, vastutama külaliste turvalisuse ning müra tekitamise eest. Kui mitte-avalikku jaanituld on plaanitud pidada hästi ligipääsetavas ja piiramata alaga kinnistul, peaks arvestama ka sellega, et külalisi võib saabuda oodatust/planeeritust rohkem. Seega kindlasti tasub enne ürituse korraldamist enda jaoks kõik sammud hoolikalt läbi mõelda. Nagu ütleb tark vanasõna – parem karta kui kahetseda.

Avaliku ürituse loa taotlustega tegeleb Jõelähtme valla järelevalveametnik Diana Surkova, diana.surkova@joelahtme.ee; 5389 7196

COVID-19 käitumisjuhend avalike ja kultuuriürituste korraldajatele ning kultuuriasutustele:

https://joelahtme.kovtp.ee/et/uudised-ja-teated/-/asset_publisher/5o8VvVk4Pd0R/content/id/27827686?redirect=https%3A%2F%2Fjoelahtme.kovtp.ee