KEHTESTATUD DETAILPLANEERINGUD 2019

DETAILPLANEERINGU NIMETUS        

KEHTESTAMISE KUUPÄEV JA DOKUMENDI NUMBER

Maardu küla Maardu lõunakarjääri maaüksuse ja lähiala detailplaneering Maardu lõunakarjääri, 11601 Loo-Loovälja tee L13, 1 Tallinn-Narva tee ja Kirdenurga maaüksuste osas

Planeeringu lahendusega nähakse ette Maardu lõunakarjääri kinnistule avaliku kasutusega rekreatsiooniala rajamine. Riigimaantee kõrvalmaantee 11102 Maardu mõisa tee ja riigimaantee põhimaantee 1 Tallinn-Narva äärde näeb planeeringu lahendus ette äri- ja/või tootmispindade rajamise, mis on ühest küljest puhvriks maanteelt tulenevale negatiivsele mõjule (müra, vibratsioon, õhusaaste), teisest küljest aga maantee äärse territooriumi otstarbekaks kasutamiseks, kuna maanteede kaitsevööndisse sotsiaalse suunitlusega objekte rajada ei ole soovitav.

Planeeringuala on ette nähtud jagada kokku 19-ks krundiks: üks turismi-, matka- ja väljasõidu ning puhke- ja spordirajatise maa alaliigiga ühiskondlike hoonete maa krunt, kolm tee ja tänava maa krunti ning 15 laohoone, hulgikaubanduse, tootmishoone, väikeettevõtluse hoone ja –tootmise hoone ning logistikakeskuse maa alaliigiga äri- ja tootmismaa krunti.

Kuna Aara maaüksuse osas ei ole ruumilist lahendust veel kokkulepitud ja planeeringu koostamine jätkub, kehtestas Jõelähtme Vallavolikogu Maardu küla Maardu lõunakarjääri maaüksuse ja lähiala detailplaneeringu osaliselt Maardu lõunakarjääri (24501:001:0756), 11601 Loo-Loovälja tee L13 (24504:003:0917), 1 Tallinn-Narva tee (24501:001:0757) ja Kirdenurga (24501:001:0592) maaüksuste osas.

Jõelähtme vallavolikogu 31.01.2019 otsus nr 177

Jägala-Joa külas Jägala-Joa puhkeala detailplaneering

Ruu-Ihasalu tee äärde Joa puhkeala ja Jägala puhkekeskuse maa-alale kuni Jägala jõeni on kavas rajada aktiivse puhkuse veetmise eesmärgiga park, mis koondaks endas võimaliku noortelaagri ja aktiivse puhkamise ning valla vabaõhu kultuurürituste korraldamise võimalikku ala.

Planeeringualal paiknevad olemasolevad elamumaa sihtotstarbega Kubja tee 1, Kubja tee 3, Kubja tee 8, Kubja tee 10 ja Kubja tee 12 kinnistute senine sihtotstarve on ette nähtud muuta ärimaaks. Lisaks moodustatakse reformimata riigimaast uus ärimaa sihtotstarbega krunt. Ärimaakrundid on mõeldud ennekõike selliste ehitiste rajamiseks, mis toetaksid kõrvale kavandatava puhke- ja spordikompleksi toimimist, nagu majutusasutused, toitlustusettevõtted, ratta- või suusalaenutused, kuid välistatud ei ole muude avalikkusele suunatud teenuste osutamine, nagu nt vanadekodu, mille asukoha valikul omab tähtsust läheduses olev avalikult kasutatav virgestus- ja puhkeala.

Sotsiaalmaa sihtotstarbega krundid on kavandatud valdavalt avalikult kasutatavaks pargialaks (sh telkimisalaks), kuhu on lubatud rajada spordi- ja mänguväljakuid, lõkkeplatse, väikesemahulisi kämpinguhooneid, mille täpne asukoht ja lahendus antakse eraldi ehitusprojektiga. Alale võib kavandada nt laululava koos pinkidega, puhkeplatse koos mööbli ja tuleasemega, prügikastide maja, pingid koos prügikastidega, spordiplatse või terviseradu, laste mänguväljakuid, vaatetorni, suusa- ja käigusildu.

Ärimaakruntidele on määratud ehitusõigus kolme, kuni kahe maapealse korrusega 9 m kõrguse hoone püstitamiseks, ehitisealuse pinnaga kuni 500 m². Puhkekeskuse krundil määratakse ehitusõigus kümne, kuni kahe maapealse korrusega 9 m kõrguse ehitise püstitamiseks, ehitisealuse pinnaga kuni 1000 m². Vaatetorni, suusa- või käigusilla osas määratakse täpne kõrgus ehitusprojektiga ja see võib olla kõrgem kui 9 m.

Planeeritava puhkeala eesmärgiks on kõigile ja igas vanuses külastajatele mitmekülgsete tervislike vabaaja veetmise võimaluste pakkumine ja Jägala joa piirkonna omanäolise looduspärandi tutvustamine ning ainulaadse looduskeskkonna tasakaalustatud ja säästlik kasutamine.

Jõelähtme vallavolikogu 31.01.2019 otsus nr 180

Kallavere küla Rätsepasauna kinnistu detailplaneering

Detailplaneeringuga nähakse ette Rätsepasauna maaüksuse jagamine viieks elamumaa krundiks ja üheks transpordimaa krundiks. Elamumaa krundid on kavandatud suurusega 3000 kuni 6018 m2, metsa-alal 7252 m2. Igale kavandatud elamumaa krundile on ette nähtud ehitusõigus ühe kuni kahekorruselise üksikelamu ja kolme abihoone kavandamiseks ehitusaluse pinnaga kokku kuni 300 m2.

Kallavere küla Rätsepasauna maaüksuse detailplaneering on kehtiva üldplaneeringu kohane ja planeeringuga realiseeritakse kehtivat üldplaneeringut. Detailplaneeringu lahendus ning kavandatud ehitised sobituvad mahuliselt ja otstarbelt piirkonna väljakujunenud keskkonda, arvestades sealhulgas piirkonna hoonestuslaadi. Käesoleva detailplaneeringu realiseerumisega viiakse ellu kehtiva üldplaneeringu eesmärke ja Jõelähtme vald saaks endale juurde elanikke, mis on samuti üks valla arengueesmärkidest.

Jõelähtme Vallavalitsuse 06.06.2019 korraldus nr 431

Neeme küla Männiaia tee 11 ja 11 a maaüksuste detailplaneering
Detailplaneeringuga nähakse ette Männiaia tee 11 (katastritunnus: 24505:001:0984) ja Männiaia tee 11a (katastritunnus: 24505:001:0985) maaüksuste liitmine üheks 9317 m2 suuruseks krundiks. Kavandatud krundile on ette nähtud ehitusõigus ühe kahekorruselise kuni 9 m kõrge üksikelamu ja kuni kuue (6) ühekorruselise kuni 5 m kõrguse abihoone rajamiseks ehitisealuse pinnaga kokku 550 m2. Lisaks olemasolevale kuuele ehitisele on lubatud rajada veel täiendavalt üks elamut teenindav hoone.

Käesoleva detailplaneeringuga viiakse maaüksustele rajatud ehitised kooskõlla kehtivate õigusaktidega ning muudetakse alal Jõelähtme Vallavolikogu 12.09.2006 otsusega nr 105 kehtestatud Jõelähtme valla Neeme küla Männiaia maaüksuse detailplaneeringuga ette nähtud ehitusõigust. Samuti võimaldab käesolev detailplaneering lahendada maakorralduslikud küsimused eeskätt vastuolud varem kehtestatud detailplaneeringus ette nähtud ja tegelikkuses moodustatud katastriüksuste piiride vahel. Antud asukohas üksikelamu ja seda teenindavate abihoonete planeerimine on kooskõlas kehtiva Jõelähtme valla üldplaneeringuga. Tegemist on väikeelamute piirkonnaga ning kavandatu sobitub piirkonda ning järgib piirkonnas varem väljakujunenud asustusstruktuuri ja hoonestuslaadi.

Jõelähtme Vallavalitsuse 20.06.2019 korraldus nr 497

Loo alevik Saare maaüksuse koos juurdepääsuteedega detailplaneering

Loo alevik Saare maaüksuse koos juurdepääsuteedega detailplaneeringu koostamine algatati Jõelähtme Vallavalitsuse 21.06.2002 korraldusega nr 283 „Jõelähtme valla Loo aleviku Saare maaüksuse detailplaneeringu koostamise algatamine ja lähteülesande kinnitamine".

Detailplaneeringuga jagatakse Saare kinnistu elamumaa ja maatulundusmaa kruntideks, moodustades üheksa nö liitkinnistut. Elamukruntide pindalad on 1745 m2 - 3780 m2, maatulundusmaa kruntide pindalad on 4360 m2 – 15 234 m2. Detailplaneeringuga nähakse ette igale elamumaa sihtotstarbega katastriüksusele ehitusõigus ühe maksimaalselt 9 m kõrguse kuni kahekorruselise elamu ja kolme kuni 6 m kõrguse ühekorruselise abihoone rajamiseks eraldiseisvana või plokistatult. Lubatud hoonete ehitisealune pind on 260 kuni 560 m2 sõltuvalt kavandatud krundi suurusest.
Kehtiva Loo aleviku, Liivamäe küla, Saha küla ja Nehatu küla üldplaneeringu (kehtestatud Jõelähtme Vallavolikogu 25.08.2011 otsusega nr 209, edaspidi üldplaneering)  kohaselt on Saare kinnistu keskossa ette nähtud tiheasustusala ja elamumaa moodustamise võimalus, kuid lahendamata on jäänud juurdepääsuteega seonduv. Tagamaks paremini kalda kaitse eesmärkide saavutamist, on põhjendatud saarele juurdepääsutee eraomandisse jätmine (eratee võimaldab tee omanikul efektiivselt reguleerida ja tagada saarel liiklus- ja keskkonnakoormust, piirates põhjendatult autotranspordiga ligipääsu, jalgsi ja kergliiklusvahenditega juurdepääsu ei piirata). Sellest tulenevalt teeb detailplaneering ettepaneku kehtiva üldplaneeringu muutmiseks Pirita jõe kalda ehituskeeluvööndi vähendamise osas kavandatud juurdepääsu ja rekonstrueeritava silla ulatuses. Kuna tee on ajalooliselt olnud samas asukohas, sillasambad on olemasolevad ja eeldatavalt silla rekonstrueerimisel ära kasutatavad, siis ei ole ehituskeeluvööndi vähendamine kalda kaitse eesmärke takistav. Alternatiivne oleks samas asukohas avalikuks kasutamiseks mõeldud tee, mis küll ei nõua ehituskeeluvööndi vähendamist, kuid mille füüsiline mõju kaldale ja lähialale oleks samaväärne, mis aga eeldatavalt tooks kaasa olulise liiklus- ja keskkonnakoormuse suurenemise. Seega võib öelda, et eratee rajamine ajaloolisse asukohta koos ehituskeeluvööndi vähendamisega on keskkonda enim säästev lahendus.

Detailplaneeringu lahendus sobitub piirkonda säilitades suures osas väljakujunenud looduskeskkonda, integreerides kavandatavad elamud säilitatava looduskeskkonnaga, samas luues kaasaegse ning piirkonda säästva elukeskkonna.

Jõelähtme Vallavolikogu 27.06.2019 otsus nr 237

Neeme küla Otsa maaüksuse detailplaneering

Neeme küla Otsa maaüksuse detailplaneeringu koostamine algatati Jõelähtme Vallavalitsuse 21.06.2002 korraldusega nr 281 „Jõelähtme valla Neeme küla OTSA maaüksuse detailplaneeringu algatamine ja lähteseisukohtade kinnitamine" eesmärgiga jagada maa-ala elamumaa kruntideks, määrata planeeringuala kruntidele ehitusõiguse ulatus ja hoonestustingimused.

Planeeringuga on kavandatud Otsa (katastritunnus 24505:001:0319) kinnistu jagada kokku neljaks krundiks, üheks transpordimaa ja kolmeks elamumaa krundiks. Ühepereelamu kruntidele on lubatud ehitada 2-korruseline kuni 8,5 m kõrgune üksikelamu ja kaks ühekorruselist kuni 6 m kõrgust abihoonet (va pos 01, kuhu on lubatud rajada kuni 3 abihoonet).

Detailplaneeringuga muudetakse üldplaneeringu põhilahendust elamumaa kruntide suuruse osas, mis on kavandatud 1637 m2, 1872 m2 ja 2514 m2 ning elamute vahelise kauguse osas. Üldplaneeringu muutmine on põhjendatud, kuna planeeringuala paikneb piirkonnas, kus olemasolevate üksikelamutega hoonestatud kinnistute suurused jäävad valdavalt alla 3000 m2 (vahemikku 931 m2 kuni 2450 m2) ja olemasolevad elamud paiknevad üksteisele lähemal kui 25 m. Planeeritud krundid sobituvad hästi olemasolevate samalaadsete haljastatud, suhteliselt väikeste eramutega hoonestatud kruntide hulka järgides piirkonnas väljakujunenud krundistruktuuri. Käeoleva detailplaneeringuga kavandatu ei kahjusta küla miljööväärtuslikku keskkonda.

Detailplaneeringu lahendus on avalikes huvides, kuna Ajataguse teele nähakse ette transpordimaa krunt, mis on ette nähtud anda üle valla omandisse. Selline lahendus võimaldab Ajataguse tee nõuetekohast hooldust vallavalitsuse poolt ja korrastab avalikult kasutatavat teedevõrgustikku. Samuti suureneb detailplaneeringu realiseerumisega Jõelähtme valla elanike arv, mis on valla üks arengueesmärkidest.

Jõelähtme Vallavolikogu 27.06.2019 otsus nr 238

Manniva küla Kivikirve tee 2 maaüksuse detailplaneering

Manniva küla Kivikirve tee 2 maaüksuse detailplaneeringu koostamine algatati Jõelähtme Vallavalitsuse 09.03.2017 korraldusega nr 273 „Manniva küla Kivikirve tee 2 maaüksuse detailplaneeringu koostamise algatamine ja lähteülesande kinnitamine" eesmärgiga muuta alal kehtiva detailplaneeringuga määratud ehitusõigust ja hoonestustingimusi ühe üksikelamu ja seda teenindava abihoone rajamiseks, lahendada tehnovõrkudega varustatus ja seada keskkonnatingimused planeeringuga kavandatu elluviimiseks. Planeeringuala suuruseks määrati ca 0,1 ha.

Kivikirve tee 2 (katastritunnus: 24504:004:0411) maaüksuse piire ja sihtotstarvet detailplaneeringuga ei muudeta. Olemasolevale elamumaa krundile nähakse ette ehitusõigus ühe ühekorruselise kuni 7 m kõrge üksikelamu ja ühe ühekorruselise kuni 4 m kõrguse abihoone kavandamiseks ehitisealuse pinnaga kokku 396 m2. Manniva küla Kivikirve tee 2 maaüksuse detailplaneering on vastavuses üldplaneeringuga.

Võrreldes Kivikirve tee 2 maaüksusel kehtiva detailplaneeringuga suureneb hoonete maksimaalne lubatud ehitisealune pind, kuid väheneb hoonete lubatud kõrgus ja korruselisus, seega võrreldes ümberkaudsete elamumaa kruntide ehitusõigusega Kivikirve tee 2 maaüksusele kavandatav täisehitusprotsent suureneb ca 16% võrra. Täisehitusprotsendi suurenemine 16% võrra ei moonuta piirkonnas hoonestustingimusi ja sobitub antud asukohta.

Planeeringus kavandatud üksikelamu hoonestusala on paigutatud planeeringualale kõige mõistlikumalt arvestades maakasutust. Kavandatu sobitub piirkonda ning järgib piirkonna väljakujunenud asutusstruktuuri ja hoonestuslaadi. Detailplaneeringu realiseerumisega viiakse ellu Jõelähtme valla arengu eesmärke, milleks on valla elanike arvu kasv.

Jõelähtme Vallavalitsuse 11.07.2019 korraldus nr 565

Liivamäe küla Ilunurme maaüksuse ja lähiala detailplaneering

Detailplaneeringu koostamine algatati Jõelähtme Vallavolikogu 23.08.2018 otsusega nr 101 „Liivamäe küla Ilunurme maaüksuse ja lähiala detailplaneeringu koostamise algatamine, lähteülesande kinnitamine ja keskkonnamõjude strateegilise hindamise algatamata jätmine" eesmärgiga jagada maaüksused tootmis- ja ärimaa kruntideks, määrata ehitusõigus ja hoonestustingimused tootmis- ja ärihoonete rajamiseks, lahendada juurdepääsud ja tehnovarustus ning seada keskkonnatingimused planeeringuga kavandatu elluviimiseks. Detailplaneeringu alaks määrati ca 18 ha.

Detailplaneeringuga nähakse ette moodustada Ilunurme (katastritunnus: 24501:001:0187), Linnuka tee 7 (katastritunnus: 24501:001:0719), Ilunurme tee 2 (katastritunnus: 24501:001:1146), Ilunurme tee 3 (katastritunnus: 24501:001:1145), Ilunurme tee 4 (katastritunnus: 24501:001:1144), Ilunurme tee 5 (katastritunnus: 24501:001:114) ja Ilunurme tee (katastritunnus: 24501:001:1147) maaüksustest kokku 15 krunti, neist 3 transpordimaa ja 12 tootmis- ja ärimaa krunti. Sealjuures Järve tee lõik 8 maaüksuse sihtotstarvet ja piire ei ole ette nähtud muuta ega kavandada sinna ehitusõigust.
Tootmis- ja ärimaa sihtotstarbelistele kruntidele on igale krundile lubatud ehitada krundi suurusest tulenevalt 1-4 kuni 4-korruselist maksimaalselt kuni 14,5m kõrgust põhihoonet ja lisaks üks 1-korruseline kuni 5 m kõrgune abihoone. Transpordimaa krundile on määratud ehitusõigus trafoalajaama ehitamiseks. Lubatud on tootmis- ja ärimaa kruntide liitmine, sealjuures kruntide liitmisel ehitusõigused liituvad (va hoonete kõrgus ja korruselisus). Sealjuures peab olema tagatud kehtiva üldplaneeringu kohane haljasmaa osakaal minimaalselt 20% tootmismaa krundi pindalast.

Kehtiva Loo aleviku, Liivamäe küla, Saha küla ja Nehatu küla üldplaneeringu (kehtestatud Jõelähtme Vallavolikogu 25.08.2011 otsusega nr 209, edaspidi üldplaneering) kohaselt on planeeritava ala maakasutuse juhtotstarbeks määratud valdavalt põllu- ja metsamajandusmaa, mis asub osaliselt rohevõrgustiku tuumalal T9. Kehtestatud detailplaneering muudab kehtiva üldplaneeringut maakasutuse juhtotstarbe osas ning teeb ettepaneku ka kehtiva üldplaneeringuga määratud rohevõrgustiku piiride ja ulatuse muutmiseks, viies selle vastavusse kehtiva Harju Maakonnaplaneeringuga 2030+, mis on ühtlasi kooskõlas uue koostatava Jõelähtme valla üldplaneeringuga (vastuvõetud Jõelähtme Vallavolikogu 12.04.2018 otsusega nr 62).

Planeeringuala lähiümbruses on Järve tee ja Saha tee vahelisel alal juba väljakujunenud tootmis- ja ärihoonete ala. Planeeritud lahendus sobib olemasolevasse ja varem planeeritud tootmispiirkonda. Detailplaneeringuga järgitakse väljakujunenud hoonestuslaadi ning hoonete mahtusid ja kõrgusi. Ühtlasi on planeeritavatel äri- ja tootmismaa sihtotstarbega kruntidel tagatud üldplaneeringukohane haljasmaa osakaal minimaalselt 20% tootmismaa krundi pindalast ning tootmismaa krundi suurim ehitistealune pind on väiksem kui 70% krundi pindalast. Tootmise laiendamine loob piirkonnas täiendavaid töökohti, mis ühtlasi loob eeldused ka valla elanike arvu kasvuks, mis on üks valla arengu eesmärke.

Jõelähtme Vallavolikogu 15.08.2019 otsus nr 250

Koogi küla Koogi I maaüksuse detailplaneering

Detailplaneeringu koostamine algatati Jõelähtme Vallavalitsuse 13.06.2007 korraldusega nr 379 „Koogi küla Koogi I maaüksuse osalise detailplaneeringu koostamise algatamine ja lähteülesande kinnitamine" eesmärgiga muuta olemasolev maatulundusmaa kinnistu osaliselt äri- ja elamumaaks, määrata ehitusõiguse ulatus ja hoonestustingimused ning lahendada planeeritavatele kruntidele juurdepääs. Detailplaneeringu alaks määrati ca 18 ha.

Detailplaneeringuga nähakse ette Koogi I kinnistu jagada järgmisteks kruntideks: 8 üksikelamukrunti, 2 paariselamukrunti, 2 äriotstarbega krunti, 1 krunt puurkaevule, 1 krunt elektri alajaamale, 2 krunti juurdepääsuteedele ning 1 krunt kergliiklustee tarbeks riigimaantee ääres. Ülejäänud osas säilib olemasolev sihtotstarve maatulundusmaa. Arvestades olemasoleva hoonestusega planeeringualal ja lähiümbruses, on Jõelähtme- Kemba tee äärde planeeritud äriotstarbeline hoonestus ning teest eemale elamud. Ette on nähtud kuni kahekorruseline hoonestus. Suurim lubatud kõrgus planeeritud maapinnast on äriotstarbelistel hoonetel 12 m ja ehitisealune pind 650 m2. Eluhoonete suurim lubatud kõrgus planeeritud maapinnast on 9 m, kõrvalhoonetel kuni 5 m.

Kergliiklustee rajamise tarvis planeeritud transpordimaa kasutusotstarbega maaüksus on ette nähtud üle anda Jõelähtme vallale. Samuti on planeeringuala läbiv tee kavandatud avaliku kasutusega vallateeks ning ette nähtud üle anda valla omandisse.

Detailplaneering teeb ettepaneku laiendada tiheasustusala Koogi I kinnistul ca 170 m ulatuses Jõelähtme-Kemba teest lõunasuunas. Tiheasustusala laiendamise eesmärgiks on elamukruntide planeerimine olemasolevate ja varem planeeritud elamute lähedusse. Planeering teeb ettepaneku määrata kavandatud tiheasustusala laiendusel maakasutuse juhtotstarbeks elamumaa.

Samuti teeb detailplaneering ettepaneku üldplaneeringu põhilahenduse muutmiseks metsaga tiheasustusalal elamumaa krundi suuruse ja kavandatud elamute vahelise kauguse osas.

Üldplaneeringu muutmine on põhjendatud, kuna piirkond on sobiv elamuehituseks ja väikeettevõtluseks, sest alale on hea juurdepääs, läheduses on bussipeatus ja kauplus ning puhkeväärtusega metsaala. Kergliiklustee kaudu on hea juurdepääs ka Jägala ja Jõelähtme jõe äärsele puhkepiirkonnale.

Planeeringualale on varem rajatud elektri- ja sidetrassid. Samas on olemasolevate hoonete veevarustus alal lahendatud ajutise kaevu baasil. Planeeringulahendusega on tiheasustusala laiendusele ette nähtud puurkaev ja tuletõrje veehoidla. Vastuvõetava detailplaneeringu realiseerumisel paraneb nii veevarustus kui ka lahendatakse piirkonna tuletõrjevee varustus, millega paraneb piirkonna tuleohutus.

Jõelähtme Vallavolikogu 12.09.2019 otsus nr 325

Neeme küla Ihasalu tee 138 maaüksuse detailplaneering

Detailplaneeringu koostamine algatati Jõelähtme Vallavolikogu 23.08.2018 otsusega nr 100 „Neeme küla Ihasalu tee 138 maaüksuse detailplaneeringu koostamise algatamine, lähteülesande kinnitamine ja keskkonnamõjude strateegilise hindamise algatamata jätmine" eesmärgiga määrata krundile ehitusõigus ja hoonestustingimused üksikelamu ja seda teenindavate abihoonete rajamiseks, lahendada juurdepääs ja tehnovarustus ning seada keskkonnatingimused planeeringuga kavandatu elluviimiseks. Detailplaneeringu alaks on määratud ca 0,6 ha. Detailplaneeringuga nähakse ette jagada Ihasalu tee 138 (katastritunnus: 24505:001:0624) maaüksus 5725 m2 suuruseks väikeelamumaaks ja Ihasalu tee äärde nähakse ette moodustada 125 m2 suurune tee- ja tänavamaa. Väikeelamumaale on detailplaneeringuga määratud ehitusõigus ühe 2-korruselise kuni 9 m kõrguse üksikelamu ja kahe ühekorruselise kuni 5 m kõrguse abihoone ehitamiseks ehitisealuse pinnaga kokku 500 m2. Hoonete arvu sisse on arvestatud ka alla 20 m2 ehitusaluse pinnaga ja kuni 5 m kõrgused hooned. Käesolev detailplaneering teeb ettepaneku kehtiva üldplaneeringu muutmiseks elamukrundi suuruse osas. Üldplaneeringu muutmine on põhjendatud, kuna Ihasalu tee 138 maaüksus paikneb vahetult olemasolevate elamumaade vahel ja elamumaa kavandamine jätkab loogiliselt olemasolevat väljakujunenud väikeelamute piirkonda. Valdava enamuse olemasolevate elamumaa sihtotstarbega kruntide suurused lähialal jäävad vahemikku 4000 kuni 5000 m2. Täiendava eluaseme kavandamine olemasolevate elamute piirkonda suurendab detailplaneeringu realiseerumisega Jõelähtme valla elanike arvu, mis on valla üks arengueesmärkidest.

Lisaks nähakse detailplaneeringu lahendusega ette kuni 2 m laiuse riba väljakruntimine transpordimaa tarbeks, mis antakse tasuta üle vallale. Antud tee maa-ala laiendamine võimaldab kohalikul omavalitsusel paremini korraldada valla teedevõrgu hooldust.

Jõelähtme Vallavolikogu 12.09.2019 otsus nr 327

Jõelähtme valla Uusküla veeldatud loodusliku maagaasi terminali detailplaneering

Detailplaneeringu koostamine algatati Jõelähtme Vallavalitsuse 09.11.2017 korraldusega nr 970 „Jõelähtme valla Uusküla veeldatud loodusliku maagaasi terminali detailplaneeringu algatamine, lähteülesande kinnitamine ja keskkonnamõjude strateegilise hindamise algatamata jätmine" eesmärgiga kavandada Uuskülas veeldatud loodusliku maagaasi (Liquefied Natural Gas, edaspidi LNG) terminal Muuga sadama alale vastavalt Jõelähtme Vallavolikogu 15.12.2016 otsusega nr 416 kehtestatud teemaplaneeringuga „Veeldatud loodusliku maagaasi terminali asukoha valimine" (edaspidi teemaplaneering) määratud alale – asukoha alternatiiv 1, sh ehitusõiguse ja hoonestustingimuste määramine, juurdepääsu ja tehnovarustuse lahendamine ning keskkonnatingimuste seadmine planeeringuga kavandatu elluviimiseks. Detailplaneeringu alaks määrati ca 17 ha.

Planeeringuga hõlmatud ala paikneb Jõelähtme vallas Uuskülas Muuga sadama territooriumi põhjapoolses osas. Detailplaneeringuga moodustatakse Tahkumäe, Tahkumäe radarimasti, Klaukse, Vahetusmaa, Hoidla tee raudteeharu R3, Sulatusjaama, Nuudi tee lõik 1 maaüksusest ja Tahkumäe ning Klaukse maaüksustega piirnevast rannikumerest 4 tootmismaa kinnistut ja määratakse ehitusõigus LNG terminali ning Muuga sadama teenindamiseks vajalike hoonete ehitamiseks. Terminali ehituslikku kompleksi koosseisu kuulub ka kai ja lossimissild LNG tankerite lossimiseks ja laadimiseks. Lisaks LNG terminalile nähakse detailplaneeringuga ette veel kolme tootmismaa krundi moodustamine. Detailplaneering vastab Jõelähtme valla üldplaneeringule.

LNG terminali rajamine parandab Läänemere regiooni maagaasi varustuskindlust ning rahuldab kasvavat nõudlust maagaasi järele. LNG terminali kavandatakse regionaalse tähtsusega terminalina, mis tähendab, et see vastab kogu regiooni (Balti riigid ja lisaks ka Soome Vabariik) tarbijate vajadustele.

Terminali kavandamine soodustab ettevõtlust ning annab võimaluse uute töökohtade loomiseks, millega saab tagada tööhõive kasvu vallas ja uute töökohtade loomisega on valla elanikel võimalus leida tööd oma koduvallas. Samuti loob töökohtade tekkimine eeldused valla elanike arvu kasvuks, mis on üks valla arengu eesmärkidest ning tagab jätkusuutliku arengu. Detailplaneering lähtub valla arengu eesmärkidest ja detailplaneeringu kehtestamisega realiseeritakse kehtiva üldplaneeringuga kavandatut.

Jõelähtme Vallavalitsuse 26.09.2019 korraldus nr 799

Neeme küla Koertekooli kinnistu ja lähiala detailplaneering

Neeme küla Koertekooli kinnistu ja lähiala detailplaneeringu koostamine algatati Jõelähtme Vallavolikogu 25.09.2014 otsusega nr 118 „Neeme küla Koertekooli kinnistu ja lähiala detailplaneeringu koostamise algatamine, lähteülesande kinnitamine ja keskkonnamõjude strateegilise hindamise algatamata jätmine".

Planeeritav ala asub Neeme poolsaare idakaldal, Neeme sadamast lõunas. Juurdepääs on Ruu-Ihasalu teelt (tee nr 11262) mööda Männimäe teed. Planeeringuala suurus on ca 6,9 ha.

Planeeringualasse kuuluvad Koertekooli (aadress: Männimäe tee 10, katastritunnus: 24505:001:0184) kinnistu, Männimäe tee 20 (katastritunnus: 24505:001:1006) maaüksus, reformimata riigimaa (EHAK kood: 5389), Männimäe tee lõik 2 (katastritunnus: 24505:001:0626), Männimäe tee lõik 1 (katastritunnus: 24505:001:0604) ning osaliselt 11262 Ruu-Ihasalu tee (katastritunnus: 24501:001:0153) Männimäe teega ristumise ulatuses. Detailplaneeringuga kavandatakse kompleks, mis koondab endas nii haridusasutusi (lasteaed, kool, spordihoone koos välialadega) kui ka pakub kohalikule kogukonnale vaba aja veetmise, kooskäimise ja ühistegevuste võimalusi (külaplats). Samuti kavandatakse piirkonna vabatahtlike päästjate päästedepoo koos merepääste võimekusega (võimaldatud on pääs tehnikaga merele). Jõelähtme valla arengukava aastateks 2019-2025 (vastu võetud 17.10.2019 Jõelähtme vallavolikogu otsusega nr 43) kohaselt on valla arengueesmärgiks rahvastiku tasakaalukas juurdekasv, mille tagamiseks on oluline sotsiaalse infrastruktuuri arendamine. Arvestades koostamisel oleva Jõelähtme valla üldplaneeringuga (võetud vastu Jõelähtme Vallavolikogu 12.04.2018 otsusega nr 294) ettenähtud tiheasustusala laiendamist Neeme poolsaarel, on põhjendatud kavandada detailplaneeringuga piirkonda haridusasutuste ja kohalikule kogukonnale ühistegevuste võimalusi pakkuva kompleksi ning vabatahtlike päästjate päästedepoo. Seega realiseeritakse detailplaneeringu kehtestamisega arengukavast ja avalikest huvidest lähtuvaid eesmärke. Detailplaneering sisaldab ettepanekut valla üldplaneeringu muutmiseks. Detailplaneeringuga soovitakse muuta üldplaneeringuga määratud maakasutuse juhtotstarvet riigikaitsemaast ja jäätmehoidla maast ühiskondlike hoonete maaks ning vähendada ehituskeeluvööndit. Üldplaneeringu muutmine on põhjendatud ülekaaluka avaliku huvi tagamiseks – detailplaneeringuga kavandatav tagab valla elanikele paremad võimalused hariduse ja lastehoiuteenuse kättesaamiseks koduvallas.

Jõelähtme Vallavolikogu 14.11.2019 otsus nr 347

Liivamäe küla Nahkru maaüksuse detailplaneering

Liivamäe küla Nahkru maaüksuse detailplaneeringu koostamine algatati Jõelähtme Vallavalitsuse 16.08.2018 korraldusega nr 670 „Liivamäe küla Nahkru maaüksuse detailplaneeringu koostamise algatamine ja lähteülesande kinnitamine".

Detailplaneeringu lahendusega nähakse ette Nahkru (katastritunnus: 24501:001:0349) maaüksuse jagamine kokku 24 krundiks, sh 20 elamumaa, kaheks sotsiaalmaa ja kaheks transpordimaa krundiks. Elamumaa krundid on kavandatud suurusega 1500 kuni 2729 m2. Kavandatud elamumaa kruntidele on ette nähtud ehitusõigus ühe kahekorruselise kuni 9 m kõrge üksikelamu ja ühe ühekorruselise kuni 3,5 m kõrguse abihoone kavandamiseks. Üksikelamute planeerimine Nahkru maaüksusele on otstarbekas, kuna tegemist on väikeelamute piirkonnaga ning kavandatu sobitub piirkonda ning järgib piirkonnas varem väljakujunenud asustusstruktuuri ja hoonestuslaadi. Planeeringus kavandatud üksikelamute hoonestusalad on paigutatud planeeringualale kõige mõistlikumalt arvestades maakasutust. Liivamäe küla Nahkru maaüksuse detailplaneering on vastavuses kehtiva üldplaneeringuga. Detailplaneeringu realiseerumisega viiakse ellu üldplaneeringu eesmärke ja Jõelähtme vald saaks endale juurde elanikke, mis on samuti üks valla arengueesmärkidest.

Jõelähtme Vallavalitsuse 28.11.2019 korraldus nr 990