Vaktsineerimistõendi loomine

Valla raamatukogudes, Jõelähtme valla päevakeskuses ning Jõelähtme valla sotsiaalosakonnas on võimalik COVID-19 tõendit printida

Jõelähtme valla raamatukogude, Jõelähtme Valla Päevkeskuse ning valla sotsiaalosakonna töötajad abistavad kõiki, kes soovivad endale luua Euroopa Liidu digitaalse COVID tõendi. Abistatakse nii seadmesse alla laadimise või tõendi printimisel. Tõendi trükkimine on tasuta.

Kindlasti tuleb raamatukokku kaasa võtta kehtiv ID-kaart koos PIN-koodidega, ilma nendeta ei ole võimalik digitõendit luua ja välja trükkida. Digilukku saab sisse logida ka Mobiil-ID või Smart-ID-ga.

Kui olete oma nutiseadmesse tõendi laadinud, siis ei ole seda tarvis eraldi välja printida. Tõendit on võimalik näidata ka nutiseadmest.

Neil eestlastel ja Eesti isikukoodi omavatel välismaalastel, kellel ei ole võimalik EL COVID tõendit endale ise patsiendiportaalis (digilugu.ee) luua, tuleb pöörduda sotsiaalkindlustusameti teeninduspunkti. Teeninduspunktid asuvad üle Eesti. Täpsed aadressid ja vastuvõtuajad leiab SIIT.

Sotsiaalkindlustusametisse pöörduvatel välismaalastel peab tõendi loomiseks olema Eesti isikukood ja isikut tõendav dokument. Kõik tõendi soovijad saavad juba eelnevalt täita avalduse ja selle välja printida. Avaldus tuleb viia sobivasse Sotsiaalkindlustusameti teeninduspunkti ning seejärel saadetakse EL COVID tõend kolme tööpäeva jooksul inimese e-posti aadressile. Kuigi vaktsineerimistõendi saab luua ka juba peale üht vaktsineerimist, siis selleks, et osaleda Eestis erinevatel üritustel, peab vaktsineerimiskuur olema lõpetatud. Teenus on kõigile tasuta.

Luua on võimalik kolme erinevat tõendit: vaktsineerimis-, läbipõdemis- ja testitõendit.

EL digitaalne COVID testitõend võimaldab Eestis Sars-Cov-2 negatiivse PCR testi andnutel tõendada tervishoiuteenuse osutaja tervise infosüsteemi esitatud testitulemuse info tõesust. Testitõendi saab luua ja alla laadida kohe pärast seda, kui negatiivse PCR testitulemuse info jõuab saatekirja vastusena tervise infosüsteemi.

COVID läbipõdemise tõend võimaldab inimesel tõendada haiguse läbipõdemist, mille aluseks on Eestis Sars-Cov-2 positiivse PCR proovi andmine, mille kohta on tervishoiuteenuse osutaja tervise infosüsteemi info kandnud. Tõendi saamiseks ei pea pöörduma perearsti juurde, selle saab igaüks luua endale ise patsiendiportaalis. Tõendi saab luua 11. päevast alates proovi andmisest.

COVID vaktsineerimistõend, kus on peale isikuandmete kirjas ka tõendi number, haigus, mille vastu vaktsineeriti, toimeaine, immuunpreparaat, vaktsiini müügiloa hoidja, manustamise kordus, immuniseerimise kuupäev ja riik, kus immuniseeriti. Samuti tõendi väljaandja andmed.

Iga inimene saab endale ise tõendi luua patsiendiportaalis digilugu.ee.

Lisainfo: kriis.ee/et/vaktsineerimistoend.

Jõelähtme valla raamatukogud. Vaata raamatukogude lahtiolekuaegu SIIT

• Loo raamatukogu – Kuusiku tee 1a, Loo alevik, tel: 608 0760
  • Kostivere raamatukogu – Aruküla tee 3, Kostivere. Koolimaja juurdeehituses, sinise korpuse teine korrus. Tel: 608 1653
  • Neeme raamatukogu – Männimäe tee 10, Neeme küla, tel: 608 3775
  • Kaberneeme raamatukogu – Rahvamaja tee 1, Kaberneeme, tel: 609 8443
  • Jõelähtme raamatukogu – Postijaama tee 7, Jõelähtme küla. Sissepääs Jõelähtme vallamaja C-korpuse uksest. Tel: 603 3047

Jõelähtme Valla Päevakeskus – Mõisa tee 2a, Kostivere alevik. Avatud E-N 10.00–16.00 ja R 10.00–14.00.

Päevakeskuse juhataja-tegevusjuhendaja: Elo Sagor; tel: 5918 2324; e-post: elo.sagor@joelahtme.ee

Jõelähtme Vallavalitsuse haridus-, kultuuri- ja sotsiaalosakond – Postijaama tee 7, Jõelähtme küla, D-korpus. Vastuvõtt eelregistreerimisel. Sotsiaalnõunik Kristiina Välba, tel. 5308 6476, kristiina.valba@joelahtme.ee

Koroonakriisiga seotud info

Koroonakriisiga seotud info ja piirangud leiate leheküljelt kriis.ee.

Trennide ja spordivõistluste korraldamise kõige värskema infot leiate kriis.ee leheküljelt, SIIT

Rohkem üldinfot, sh koroonastatistika leiad Terviseameti kodulehelt, SIIT.

Koroonaviiruse vaktsineerimise info leiate SIIT.

9 põhjust, miks vaktsineerida ennast COVID-19 vastu

•           Haiguse kulg on ettearvamatu ning see võib kahjustada nii noore kui ka vanema inimese tervist ja elukvaliteeti pikaks ajaks.

•           Kõik Eestis saada olevad vaktsiinid vähendavad rasket haigestumist ja haiglasse jõudmist. Eestis on praeguseks vaktsineeritud tervishoiutöötajate haigestumine juba langenud. Iisraeli ja Ühendkuningriikide kogemus näitab, et raske haigestumine väheneb enam kui 80%.

•           See on tõenäoliselt ainus reaalne lahendus normaalse elukorralduse juurde tagasi pöördumiseks.

•           Vaktsineeritud inimestel on Eesti riiki sisenemisel või nakatunu lähikontaktseks osutumisel võimalik saada vabastus eneseisolatsiooni kohustusest ühe aasta jooksul alates vaktsiinikuuri läbimisest. COVID-19 haiguse läbipõdenute isolatsioonivabastus kehtib kuus kuud alates tervenemisest.

•           Vaktsineerimine lubab taastada haiglates plaanilise ravi mahu. Teised tervisehädad pole maailmast kadunud. Inimesed saavad kiiremini ravi, mida nad vajavad.

•           Iga vaktsineeritu loeb – nii kaitseme kõige nõrgemaid, kes terviseseisundi tõttu ennast vaktsineerida ei saa. Nemad võivad olla meie vanemad, lapsed, sõbrad, tuttavad või lihtsalt tänaval möödujad.

•           Saad endale vähemalt aastase kaitse raske COVID-19 haiguse vastu.

•           Pärsid viiruse edasi kandumist – kui tõhusalt vaktsiinid seda teevad saame teada küll aja jooksul, sest uuringud jätkuvad.

•           Vaktsineeritul on elu vabam ja mugavam: kui Sul on lõpetatud vaktsineerimiskuur, saad EL digitõendiga lihtsamalt üritustele, spordiklubidesse ja mujale, kus kehtivad piirangud.