COVID-19 viirus levib agressiivselt ka Jõelähtme vallas

Paraku levib viirus väga agressiivselt ka Jõelähtme vallas. Kui varasemalt on nakatumiste arv olnud keskmiselt kaks inimest ööpäevas, siis viimase seitsme päeva jooksul on nakatunute arv 23, mis teeb keskmiselt kolm nakatunut päevas. Viimaste päevade numbrid näitavad selgelt tõusutrendi – täna, 9. veebruaril oli nakatunute arv seitse.
❗ Kahe viimase nädala jooksul on palju nakatumisi olnud just Neeme ja Ihasalu külas.
Neeme koolis on kaks õpetajat ning neli õpilast andnud COVID-19 positiivse testi ning Terviseameti nõuandel on kontaktis olnud õpetajad ning konkreetsed klassid saadetud eneseisolatsiooni.
Lapsevanemaid on Stuudiumi kaudu teavitatud ning Terviseamet on võtnud ühendust kõikide lähikontaktsetega. Kool on Terviseametiga regulaarselt kontaktis ning vastavalt olukorrale rakendatakse vajalikke abinõusid.
❗ Palume kõikidel Terviseameti poolt eneseisolatsiooni määratud inimestel pidada kinni eneseisolatsiooni nõuetest. Praeguses olukorras on ülimalt oluline vähendada kõiki kontakte võimaliku miinimumini, sest ainult sedasi saame vältida viiruse levikut!
🔸COVID-19 nakkusesse haigestunu lähikontaktsete puhul ei käsitleta eneseisolatsiooni, st kodus püsimise nõude rikkumisena seda, kui inimene lahkub ajutiselt oma viibimiskohast, et hankida igapäevaseks toimetulekuks hädavajalikku ja kui muul viisil ei ole selle hankimine võimalik. Hädavajaliku all mõeldakse eelkõige toitu ja ravimeid.
Sel juhul peab inimene võtma kasutusele kõik meetmed, et viiruse võimalikku levikut tõkestada, sh kasutama näomaski, kasutama kindaid või desinfitseerima käsi, hoidma distantsi teiste inimestega ning valima kodust lahkumiseks sellise kellaaja, kus on teiste inimestega kokkupuutumise võimalus väikseim.