Loo kooli paigaldati termokaamera

Sügise saabudes ei ole koroonaviirus paraku kuhugi kadunud, vaid vastupidi – hoopis taas hoogsamalt levimas. Prioriteetsed on vastutustundlikud hügieeniharjumused – avalikus kohas maski kandmine, sagedane kätepesu ning käte desinfitseerimine. Et aga muuta viirusesse nakatumise võimalik ennetus veelgi tõhusamaks, paigaldati 9. septembril Jõelähtme Vallavalitsuse tellimusel Loo keskkooli termokaamera kehatemperatuuri mõõtmiseks distantsilt.

Termokaamera paikneb administraatorilaua lähedal ning aitab mõõta reaalajas kõikide majja saabuvate inimeste kehatemperatuuri. Mõõtmiseks tuleb ületada põrandale tõmmatud joon, kehatemperatuuri mõõdetakse laubalt.

Kaamera paigaldanud ettevõtte Kurmutec Systems OÜ esindaja Kaido Rätsepa sõnul ei ole inimestel temperatuuri mõõtmiseks seisma vaja jääda – kaamera mõõtekaugus on viis meetrit ja see tuvastab temperatuuri liikumise pealt. Seade tuvastab temperatuuri ühe sekundiga, mõõtetäpsus on 0,5 kraadi. Kaamera suudab korraga mõõta ka mitut inimest.

Mõõtmistulemuste monitor asub administraatori laual ning see annab administraatorile reaalajas visuaalset ja helilist infot möödujate näotemperatuuridest. Kui kaamera tuvastab kellelgi kõrgema kehatemperatuuri, salvestab süsteem selle isiku pildi ning kuvab ekraanil eraldi vaatesse. Administraator suunab tuvastatud isiku kooliõe juurde, kes kontrollib mõõtmistulemusi kontaktivaba termomeetriga.

Vallavanem Andrus Umboja sõnul on Loo kooli paigaldatud termokaamera näol tegemist Jõelähtme vallas esimese katsetusega ning kui see ennast õigustab, kaalutakse termokaamerate paigaldamist ka valla teistesse koolidesse ning lasteaedadesse.

Termokaamera maksumus koos paigaldamise ja seadistamisega oli 5268 eurot (sh KM).