« Tagasi

Eriolukorra tõttu traditsioonilisi Teeme Ära talguid ei toimu, kogukonnad on siiski oodatud panustama avaliku ruumi heakorrastamisel

Eriolukorra tõttu traditsioonilisi Teeme Ära koristustalguid sel kevadel ei toimu. Teeme Ära talgupäeva meeskond on kutsunud üles kõiki eestimaalasi valmistama ja kandma riidemaske. Kodune maskitegu kulmineerub maikuu esimesel laupäeval, 2. mail 2020. Kõik inimesed on oodatud oma maskiteost märku andma Teeme Ära kodulehel www.teemeara.ee, et innustada teisigi kaasa lööma ning valmistama riidemaske endale ja oma lähedastele.

Huvilised on siiski oodatud panustama avaliku ruumi heakorrastamisele. Kindlasti leidub igas kogukonnas keegi aktivist, kes on valmis koristustöid veidi koordineerima – hõikama maha üleskutse, registreerima huvilised ja jagama tööpiirkonnad. Huviliste vahel saab vajalikud tööd ära jagada sedasi, et inimesed oleksid üksteisest piisava vahekaugusega või toimetaksid erinevatel aegadel, pered saavad ette võtta ühise töölõigu. Pöörame tähelepanu, et kindlasti peab ka looduses liikudes järgima 2+2 reeglit ning koristades kandma kindaid.

Nii nagu alati, saab vallavalitsuse käest prügikotte ning kindaid. Selleks tuleb ühendust võtta vallavalitsuse halduritega (Marko 5330 0385 ja Tiit 509 0906) ning kokku leppida, kuidas ning millal need kontaktivabalt kätte saab ning kuhu tekitatakse kokkukorjatud jäätmete kogumiskoht.

Tegelikult saame me igaüks igapäevaselt teha midagi selleks, et meie kodukant puhtam oleks. Näiteks iga kord, kui jalutama lähed, pista taskusse kilekott ning korja leitud prügi kaasavõetud kotti. Kogutud prügi vii kas avalikku või isiklikku prügikonteinerisse.

Ei olegi vaja palju – kui igaüks panustab natuke, saame kokku tehtud palju!