6.04.21

ROOTSI-KALLAVERE KÜLAMUUSEUM
Aadress: Kallavere küla, Käspre talu.

Kontakt:  507 7685 (Priit) ja  513 8160 (Kersti), museum@rkk.ee


Muuseum kuulub üsna orgaaniliselt Rootsi-Kallavere rahva ellu, meenutab meie juuri, laiendab külaliste silmaringi vanema taluelu osas ja on siiani täis tugevat kasvujõudu.

Püsinäitusel saab näha siinsamas kasutusel olnud tarbeesemeid ja tööriistu, käsitööd ja rõivaid, raamatuid ja ajakirju. Avatud on paadimaja.
 

REBALA MUINSUSKAITSEALA MUUSEUM

Aadress: Jõelähtme küla

Tallinna-Peterburi maantee 22. kilomeetril on nüüd lisaks ainulaadsetele vanimatele teadaolevatele kivikalmetele Eestis uudistamist ka muuseumis, kus saab näha mõndagi põnevat pronksiajast. Muuseumis on väljapanek kohalikest arheoloogialeidudest, muistset matusekultuuri tutvustav väljapanek.

 

Kunsti- ja käsitöökeskus AJAVESKI

Aadress: Loo küla, Veski talu,

Kontakt: 520 1189, margit.partel@gmail.com;

19. sajandist pärit Hollandi tüüpi Kostivere mõisa tuuleveski on saanud uue hingamise ja moodsa ehituslahenduse. AJAVESKI on alates 2014. aasta suvest avatud teelistele ja kõigile külalistele, kes tunnevad huvi Eesti kultuuri, ajaloo, käsitöö ja looduse vastu.
Ajaveski on ainulaadse arhitektuuriga vaatamisväärsus ja tegevuspaik Loo külas, kus mitmel korrusel toimuvad erinevad töötoad, näitused, avatud on panoraamvaatega platvorm maastikuvaatluseks. Suvel on plaanis korraldada avatud uste päevasid ja mitmeid huvitavaid töötubasid. Veskit saab külastada etteteatamisel.

    

Toimetaja: SIGNE VALDMANN