Linnamäe paisjärv peab säilima

Koila külaseltsi esindaja Margus Teemant ja Linnamäe paisjärve MTÜ esindaja Kalev Tulits andsid Jõelähtme vallavanem Andrus Umbojale üle 500 inimese allkirjaga palvekirja Linnamäe paisjärve säilitamiseks.

Enamuses Jõelähtme valla elanike allkirjastatud ühispöördumises palutakse vallavalitsuselt, et vald asuks taotlema vee erikasutusluba Jägala jõe paisutamiseks Linnamäe paisul, Linnamäe paisjärve kui piirkondlikult olulise ja mastaapse maastikuelemendi ning muinsuskaitsealuse tööstusobjekti lahutamatu osa säilimise tagamiseks.

"Linnamäe hüdroelektrijaama (HEJ) puhul öeldakse, et elektrit võib toota ka mujal, et on olemas alternatiiv" ütles Koila külaseltsi esindaja Margus Teemant, "aga meie elame siin ja meie elukeskonnale ei ole alternatiivi."

"Linnamäe paisjärv on olemas olnud kauem kui kolm inimpõlve," täiendas Linnamäe paisjärve MTÜ esindaja Kalev Tulits, "ja järve kadumisel oleks väga suur negatiivne mõju järve kaldal elavate inimeste elukvaliteedile. Seega loomulikult me eeldame, et saame otsustusprotsessis kaasa rääkida."

"Allkirjade arv pöördumisel näitab, et Linnamäe paisjärve säilimine on tähtis ka laiemale isikute ringile," lisas Teemant.

Elanike ühispöördumise kaaskirjas öeldakse, et praegu menetluses olevale vee erikasutusloa taotlusele, Linnamäe hüdroelektrijaamas elektri tootmiseks, soovitakse uut vee erikasutusluba taotleda lisaks ka Linnamäe paisjärve säilitamiseks.

Linnamäe paisjärv on tekkinud seoses Linnamäe HEJ valmimisega 1924.aastal. Kultuuriminister tunnistas Linnamäe HEJ paisu kultuurimälestiseks 22.detsembril 2016, pidades oluliseks jaama säilitamist töötavana. Keskkonnaministeerium aga plaanib Linnamäe HEJ lammutamist ja Linnamäe paisjärve likvideerimist kaladele lisa kudemisala loomise eesmärgil, mille toimimisse aga ei usu isegi kalanduseksperdid.

Lisainfo:

Kalev Tulits                                                               Margus Teemant

Linnamäe paisjärve MTÜ juhatuse liige                    Koila külaseltsi juhatuse liige

5086607                                                                   5030935