6.08.19

Jõelähtme valla õpilasmalev #JÕM2019

MTÜ Jõelähtme Noored eestvedamisel toimus malev sellel aastal neljandat korda. Õpilasmaleva noored toimetasid Lool, Kostiveres, Neemes ja Kaberneemes perioodil 17-28 juuni 2019. Tänavuse õpilasmaleva jaoks loodi 7 rühma, kuhu kaasati kokku 63 noort vanuses 13-18 eluaastat.

 

TÄNAME KOOSTÖÖPARTNEREID

Malevlastele pakkusid tööd metallitööstus Favor AS, tööriiete ja vahetusvaipade ning hotellitekstiilide rendi ja puhastusega tegelev Lindström OÜ, liha- ja toiduainetööstuse ettevõte HKScan Estonia AS, golfiga tegelev Estonian Golf ja Country Club, puu- ja köögiviljade hulgimüüja Karlskroona OÜ, toitlustusasutus Restoran Neem, põllumajandusega tegelev Crocus OÜ, Kaberneeme sadam, Jõelähtme Tehnikaspordiklubi, Lagedi Ratsaspordikool ja Jõelähtme valla allasutused.

 

UUED TEADMISED JA OSKUSED

Sellel aastal oli üheks maleva eesmärgiks IKT (info- ja kommunikatsioonitehnoloogia) valdkonna tutvustamine. Mobiilseid töötubasid pakkuv Merkuur OÜ abil loodi maleva noortele võimalused tehnoloogilise kirjaoskuse arenguks (3D printimine, lasergraveerimine ja CNC freesimise baasteadmised). Selleks kasutati töötubades arvutiteel juhitavaid seadmeid, kus noored said rakendada malevas õpitud teadmisi ja oskusi ning meisterdasid meeneteks puidust kellasid.

 

Lisaks said noored vajalikke teadmisi infoturbest ja küberhügieenist, sotsiaalsest ettevõtlusest, nutifotograafiast, side- ja eritehnika kasutamisest maa- ja merepäästes ning Eesti Noorsootöötajate Kogu tutvustas läbi virtuaalreaalsuse prillide malevanoortele noorsootöö erinevaid ameteid. Toimusid ka Eesti Töötukassa CV koostamise koolitused ja töövestluse töötoad, Politsei- ja Piirivalveamet tutvustas noortele koeraomanike heaperemehelikku käitumist „Rihmaga on turvalisem" ning loomulikult ei puudunud malevast ekskursioonid kohalikesse ettevõtetesse ja toredad vabaajategevused.

 

MALEVA SUUNAD JA LÕPUPIDU

Sellel aastal olid malevas järgmised suunad: spordi-, kokanduse-, meelelahutuse-, nutitegevuste ja ettevõtluse suunad. Uuendusena oli maleva lõpupidu seekord ööbimisega Loo Spordihoones, kus toimusid erinevad tegevused, mille läbiviijateks olid noored ise. Näiteks meelelahutuse suuna noored valmistasid ette viktoriini, spordisuuna noored viisid läbi noortele sportlikke mänge, kokanduse suuna noored tegid suupistevaagnad, ettevõtluse suuna noored tutvustasid oma kogemusi erinevates ettevõtetes ja nutisuuna noored panid valmis filmiõhtu tehnika. Lõpupeol toimus kohtumine ja ühislaulmine ka maleva hümni autori Ivar Kaldam`iga. Kutsutud olid kõik koostööpartnerid ja õhtu lõpus esines noor artist PLUUTO.

 

JÄRGMISEL AASTAL TAAS

Kutsume üles ka järgmisel aastal ettevõtteid malevanoortele töö pakkumisel kaasa lööma. Senised koostööpartnerid on Jõelähtme Õpilasmaleva noorte kohta jaganud ainult kiidusõnu.

 

VIDEO

Jõelähtme Õpilasmalevat jääb meenutama vahva video:

 

 

LISAINFO
Lisainfo maleva kohta MTÜ Jõelähtme Noored – juhatuse liige Kreete Juurak 56236117 malev@joelahtme.ee

Jõelähtme Vallavalitsus – noorsootöö ja spordispetsialist Liisi Vesselov 6054 859, liisi.vesselov@joelahtme.ee

 

TOETAJAD

Jõelähtme Õpilasmaleva tegevusi toetab Jõelähtme Vallavalitsus ja noortemaleva toimumist rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmi „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine" kirjeldatud tegevuste raames.

 

 

 

JÕM2018 videod