JÕELÄHTME VALLA 2017. AASTA TEGUDE LAUREAADID

Jõelähtme vallavanem Andrus Umboja ja volikogu esimees Väino Haab tunnustasid 23. veebruaril Loo Keskkooli aulas toimunud pidulikul kontsert-aktusel mitmeid 2017. aastal simapaistnud tegusid Jõelähtme vallas. Tunnustuse said:

- Jõelähtme Algatus 2017 laureaadiks on Loo Lastelinnaku projekt, mille algatajaks ja eestvedajaks on MTÜ Jõelähtme Tehnikaspordiklubi juhatuse liige Väino Haab.

Projekti tulemusena on plaan rajada Loo alevikku tehnika- ja seikluspark, mis pakuks aktiivset huvi- ja vabaaja tegevust igas vanuses inimestele. Idee järgi on tehnika- ja seikluspargis esindatud järgmised tegevusobjektid: terviserajad, kelgumägi, välijõusaal, puhkeala koos grillimiskohtade ja palliplatsidega, erinevate atraktsioonidega mänguväljak, kunstkattega staadion/trekk, rularamp trikirataste, rulade, rulluiskude jt vahenditega sõitmise tarbeks, asfaltkattega ja kruuskattega rada erinevate tehnikavahenditega sõitmiseks ning liiklusõppelinnak, mis võimaldab õppida ja õpetada liikluskäitumist nii jalakäijana kui ka sõiduvahendi juhina.

- Jõelähtme Haridustegu 2017 laureaadiks on Merkuuri "Mobiilsed töötoad", mille eestvedajateks on Merkuur OÜ projektijuht Lauri Soosaar ja noortevaldkonna eestvedaja Liis Proos.

Mobiilsete töötubade eesmärgiks on tutvustada noortele tehnoloogia ja inseneeria valdkondi ning innustada noori looma tooteid, millega vallutada maailma.  2017. aasta aprilli kuus esitleti esimest mobiilset töökoda ehk rändavat õppeklassi Neeme Koolis ja sealt alates vurab töökoda ringi nii meie vallas kui ka üle kogu Eesti. Mobiilsete töötubade kaudu on noortel võimalik tutvuda kaasaegse tehnoloogiaga, katsetada käed-külge viisil erinevaid töövõtteid ja teha ise põnevaid tooteid. Mobiilsete töötubade idee võitis Ajujahi 10. hooaja parima sotsiaalse ettevõtluse eriauhinna ning riikliku parima uue algatuse II preemia teaduse ja tehnoloogia populariseerimisel.

- Jõelähtme Kultuuritegu 2017 on kontsert „Lapsel on keisri õigus", stsenaariumi autor ja lavastaja Jõelähtme Rahvamaja kultuurijuht Merike Kahu.

Tegemist on noorte ja laste kultuuriaastale pühendatud kontserdiga 23. veebruaril 2017, mis puudutas väga eriliselt, puges hinge ja soojendab südant veel ka aasta pärast. Räägime kontserdist, kus noored nii Kallaverest, Loolt kui Kostiverest andsid edasi jõulise sõnumi oma unistustest ja soovidest. See oli etendus, mis oli esitatud tõelise fiilingu ja tahtmisega, tõi esile palju uusi toredaid noori talente: muusikuid, tantsijaid, lauljaid, kunstnikke, siit sai tuule tiibadesse ka noor tantsujuht Karolin Käärik. See oli tõeline meeskonnatöö, millele aitasid kaasa imelise lava- ja fuajeekujundusega Piret Pintman-Hellaste, Kersti Vaht ja Mehis Viskar, haakusid ja täiendasid oma ideedega õpetajad Leili Värte, Aive Skuin, Tiina Muddi, Eve Vendt, Tiiu Kivirähk, Ranele Raudsoo, Mari Sepping, Sirje Põllu, Väino Haab jpt.

- Jõelähtme Sporditegu 2017 on VII Kostivere sildade jooks, korraldaja MTÜ Kostivere Spordiselts koostöös toetajatega, esindajaks Tanel Rahuküla.

Kostivere sildade jooks on osalemiseks kõigile huvilistele, olenemata east – eraldi toimub nii tillu-, noorte- kui ka põhijooks. Aasta-aastalt on jooks aina laienenud  ja populaarsust kogunud ning tänaseks kujunenud arvestatavaks ja hinnatud spordiürituseks nii Jõelähtme vallas kui ka Eestis.

- Jõelähtme Noortetegu 2017 laureaadiks on ekstreemspordijooks PassionRun, korraldajaks MTÜ Seiklushimu liikmed Alex Sander Sepp, Martin Palmik ja Jörgen Martin.

Noorte eestvedamisel toimus 20. augustil 2017. aastal Harjumaal Jõelähtme vallas Ülgasel esmakordselt ekstreemjooks, kus iga osaleja sai oma võimeid proovida erinevate takistuste ületamisel. Üritusel osales umbes sadakond adrenaliinisõltlast. Toome esile ka ühe osaleja arvamuse: „PassionRunile annan 10-st punktist 10, sest tõesti oli tegemist üliägeda üritusega. Päriselt ka! Loodetavasti juba hiljemalt aasta pärast jälle ning siis, olen enam kui kindel, on ka huvilisi oluliselt rohkem. Suur aitäh tervele korraldusmeeskonnale! Suutsite korda saata midagi suurt ja olulist!"

- Jõelähtme Aasta Tegu 2017 laureaadiks on Jõelähtme Püha Neitsi Maarja kiriku torni renoveerimine, eestvedajaks EELK Jõelähtme Püha Neitsi Maarja koguduse kirikuõpetaja Margus Kirja.

Jüelähtme Püha Neitsi Maarja kiriku torni renoveerimine sai teoks koostöös väga erinevate organisatsioonide ja eraisikutega. Torni renoveerimisele aitasid kaasa Eesti Vabariik, Muinsuskaitseamet, Jõelähtme Vallavalitsus, EELK Jõelähtme Püha Neitsi Maarja kogudus ja mitmed eraisikud. Jõelähtme Vallavalitsus, Maaleht ja paljud teised on nimetanud uuenenud kiriku torni tähtsaks kingituseks Eesti Vabariigi 100. sünnipäeval. Kingitus rõõmustab kaugele ja loodetavasti ka kaua.

HEAD VABARIIGI 100. SÜNNIPÄEVA!